Bezsáčkové vysavače VAX s multicyklónovou technologií | VAX-Brno.cz

URL: https://www.vax-brno.cz/texty/ztraci-vas-vysavac-vykon-a-nevite-proc/


Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Ztrácí váš vysavač výkon a nevíte proč?

Nová technologie vysávání bez ztráty sání

Typické konvenční vysavače se ucpávají a klesá jim tak jejich výkon. Proč k tomu dochází? Malé póry vysavačových sáčků by měly zachytit prach, ale zároveň musí umožňovat průchod vzduchu. Prach však póry rychle zanáší a zabraňuje tak proudění vzduchu. Protože vzduch nemůže volně proudit, sací výkon vysavače rychle klesá.

VAX AirSilence, AirRevolve a AirCompac

Bezsáčkové vysavače VAX (modely AirSilence, AirRevolve a AirCompact) jsou vybaveny novou technologií bránící ztrátě výkonu vysavače při jeho provozu. Jde o vysoce účinný systém odlučování prachu. Cyklóny odstraňují doslova všechen vysátý prach a ponechávají na filtrech, aby zajistily maximální čistotu vyfukovaného vzduchu. Protože vzduch prochází vysavačem bez překážek, sací síla je stále stejná.

Jak to celé funguje?

Vzduch plný prachu a smetí je nasáván do vysávací nádoby, kde rotuje vysokou rychlostí. V první fázi jsou odděleny ty největší prachové částice. Až 90 % jemného prachu je odstředěno v další fázi, kdy je využito velké síly mnoha malých cyklónů. Ty způsobí, že dokonce i částice malé 0,1 mikrometru jsou vyvrženy z proudu vzduchu a zůstávají v odpadní nádobě.

Na konci celého procesu proud vzduchu prochází filtračním systémem, kde se s pomocí HEPA filtru odstraní např. spory plísní, vázané částice kouře a smogu. V porovnání se systémy, závislé na "bariérové" filtraci, jako jsou vysavače se sáčky, není tak u vysavačů s multicyklónovou technologií z řady AirSilence, AirRevolve či AirCompact sklon k ucpávání. Proud vzduchu není ničím brzděn, proto si udržuje konstantní výkon až do naplnění sběrné nádoby.